You can easily access to Lycian Way Maps, updates, route information, Lycian Way GPS information, all other articles from the MENU tab above

10 - Bezirgan-Gökçeören - Step by Step Lycian Way

This webpage is linked/generated by QR Code for Lycian Way, Step-by-Step Lycian Way. There is a QR code for each route where all the details, updates and latest news cannot be included in the book.

For each route additional and important informations will be shared from these links. Updates, latest news, explanations, photos, so that the book will be lighter in weight. No route descriptions here, only GPS (Wikiloc) link which is included in book as well.

What is included here?

1- Up-to-date information (if there is any - the latest status about the route will be shared here)
2- Wikiloc GPS link
3- Critical spots, not to be missed points and photos
4- Warnings (spots and photos)
5- More photos to describe the whole route

It may be useful and helpful for you to check these links before you set off

Do not hesitate to share your opinions, revision & update requests that you might have possibly detected during your walk. All views are welcome to the email address altugsenel@gmail.com

Please do not forget to include a photo and description (event, status, date etc.) for informational and evidential purposes. We may share your name here with a reference if you want to.

This is a collective contribution to develop a better trail for those who will walk after you.

IMPORTANT NOTE: All articles, photos and content on this book and blog subject to Law of Intellectual Property Rights. It cannot be copied without permission, the content, photos or some part of it cannot be used without showing the source, without getting the written permission of the author and website owner.

YENİ ROTA (Yeni Sarıbelen ve Gökçeören inişi. 2019 yılında yenilendi)

10Y - Bezirgan - Sarıbelen - Gökçeören / Wikiloc GPS kaydı - ERİŞİM için TIKLAYIN


Bezirgan'dan su deposuna çıkış sert ve yorucu. Yeni yol çalışmaları sebebiyle de patikalar kesilmiş.

Bezirgan

NOT: Asfalt yola çıktığınızda eski rotayı da takip edebilir, yeni rotadan da yürüyebilirsiniz. Eski rota yol çalışmaları ve Sarıbelen'e çıkacağınız noktada sulak noktalardan geçmek durumunda kaldığınız için 2019 yılında yenisi ile değiştirildi. Fakat yeni rotanın da inişi oldukça sert ve dikkat gerektiriyor. Özellikle kamp yükü ile yürüyenlerin çok dikkatli olmaları gerekiyor. Bu sebeple eski rotayı da link olarak verdim.

Aşağıdaki fotoğraflı tarif yeni rotaya aittir. Eski klasik rotaya ait rota bilgisini yukarıda "Eski Rota GPS verisi" olarak bulabilirsiniz.

Asfalt yola çıktıktan sonra sola Bezirgan'a iner gibi aşağı yürüyeceksiniz. Yumrutepe'ye çıkan işaret ve patika girişi yolun sağında.

Yumrutepe'ye çıkacağınız patika girişi
Asfalttan patika girişi. Aşağıda Bezirgan görülüyor.

Bu parkurda çıkış sorun değil. İniş problem yaratabilir. Özellikle yağışlı zamanlarda.

Yumrutepe'de bel geçişinden sonra karşıda Sarıbelen'i göreceksiniz.

Yukarıdan rota görülebiliyor. Aşağıda asfalta, ardından sağda görünen seraya ve seradan sonra da Sarıbelen'e çıkacaksınız.

Sert iniş başlıyor. Kuru zamanlarda bile birçok bölümde kayabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var.

Zorlu iniş sonrası Bezirgan-Sarıbelen asfaltına ineceksiniz. Fotoğrafta sağda görünen asfaltın karşısındaki çiftliğin toprak yoluna gireceksiniz.

Yola iniş. "U" dönüşü yaparak soldaki toprak yola gireceksiniz.

Çiftliğin bahçesine girmeden soldan büyük ağacın yanından aşağıdaki Sarıbelen-Kaş asfaltına ineceksiniz. Asfalta indikten sonra sağda seraya giden toprak yola gireceksiniz. Sarıbelen karşıda görünüyor. Gökçeören'e giden patika ve Likya Yolu tabelası solda caminin karşısında.

Asfaltın karşısındaki seraya giden toprak yola gireceksiniz.

Toprak yol serayı geçince bitiyor.

Terasları geçtikten sonra Sarıbelen'e doğru çıkış başlıyor

Serayı geçtikten sonra Sarıbelen'e doğru terasları geçip tırmanmaya başlayacaksınız

Sarıbelen'e çıkış

Caminin karşısından Gökçeören parkuruna giriş

Rotada Kaputaş kanyonu üzerinden geçiliyor, Kalkan sahilleri görülüyor

Gökçeören'e doğru köy yolları ve patikalardan yürüyeceksiniz

Rota boyunca bir düzlükten diğer bir düzlüğe geçiliyor.

Gökçeören'e yaklaşırken Seroia olduğu tahmin edilen antik yerleşime ait yapılar görülüyor.

Gökçeören'e inişe başlayacağınız Gerdemelik mevkisinde soldaki toprak yoldan yürümeye devam edecek, Zobran mevkisinde asfalta çıkıp yoldan Gökçeören'e ineceksiniz. Sağda Gökçeören'e inen, çok sayıda "X" işareti göreceğiniz eski patika eski rota ve işaretleri mevcut. Dileyenler eski rotayı da takip edebilir. Eski rota GPS Wikiloc verilerini de paylaştım.

Eski rotadan Gökçeören'e iniş

Gökçeören

Previous Post Next Post

نموذج الاتصال